Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz

Výroba konektoru k nabíjení akupacku

 

 

 

Již delší dobu marně sháním po internetu a různých bazarech konektor, pomocí kterého bych mohl nabíjet akupack ke svojí erefě. Po čase se mi povedlo sehnat kontakt na člověka, který by mi údajně konektor mohl opatřit avšak i tento pokus dopadl neúspěšně.

Nakonec mi nezbylo nic jiného, než akupack před každým nabíjením a vybíjením rozebrat a na vývody akumulátorů se prostě připojit pomocí krokosvorek. S tímto provizorním řešením jsem ale nebyl spokojen a tak jsem se rozhodl tento problém vyřešit svépomocí.

Součástí každé sady radiostanice RF-10 (nebo alespoň u té moji tomu tak bylo) je skříňka s náhradními díly. Pokud ji otevřete a zjistíte, že obsahuje několik plastových krytek bílé barvy tak máte vyhráno. Jedná se o krytku vývodů na akupack s jejíž pomocí lze snadno vyrobit nabíjecí konektor. Výroba je velice snadná, v podstatě stačí krytku nasadit na akupack, označit si místa dotyku vývodů s krytkou. V těchto místech provrtat díry pro šrouby M3 na záporný (-) pól a M2,5 pro kladný (+) pól. Na záporný vývod je potřeba použít šroub se zápustnou hlavou aby se nám konektor vůbec podařilo nasunout. Na kladný pól použijeme šroub M2,5 s malou kulatou hlavou a oba přišroubujeme. Nyní už jen stačí na šrouby přichytit krokosvorky a můžeme vesele nabíjet ale POZOR na polaritu.

 

 

 

ZPĚT